Kuna Alexandra ja Jerome on juba üle 8 aasta Guadeloupel elanud, on mul olnud fantastiline võimalus õppida rohkem nii Guadeloupe kui ka teiste Kariibi mere saarte kohta.
Guadeloupe on nii saar kui ka saarestik. Saarestiku nn peasaar-Guadeloupe- koosneb kahest omavahel ühendatud saarest Grande-Terre ja Basse-Terre. Nagu pildilt ka näha, moodustavad nad liblikakujulise saare, millena Guadeloupe on ka kõige paremini tuntud (the Butterfly Island).
Kuigi Guadeloupe on meile, eestlastele, üsna tundmatu koht, on siiski tegemist üsnagi populaarse kohaga turistide jaoks. Saarel on olemas isegi oma lennujaam, mistõttu on sinna võimalik lennata otse Pariisist. Lennureis peaks kokku kestma umbes 8 tundi.
Hetkel on seal vihmahooaeg. nn "high season" on umbes detsember-mai, siis on seal kuum ja kuiv. Vesi on soolane, läbipastev ja üsnagi vannivee sarnane.
Enamus populatsioonist on tumedanahalised. Nagu enamus Prantsusmaa endiseid koloniaalalasid ( Prantsuse Polüneesia eesotsas Tahitiga) on hädas noorte emigratsiooniga. Noored, kes tahavad paremat haridust ja elu, kolivad mandrile ning vanemad inimesed, kes tahavad oma pensionipõlve troopilisel saarel veeta, kolivad sinna.
Guadeloupe |
Nagu ma olen Jerome ja Alexandra käest õppinud, ei armastata seal eriti turiste. Kuigi nendega ei käituta just kõige viisakamalt, on tegemist siiski turvalise kohaga. Sama aga ei saa öelda Jamaica kohta. Jamaicast on saanud äärmiselt ohtlik koht turistidele: inimesed liiguvad ringi relvadega. Mõrvad, peksmised, vägistamised ja vargused on täiesti igapäevased.
Orkaanid ja turnaadod on üsna tavalised praegusel ajal, kuid viimane tugevam torm, mis hävitas suure osa saarest, oli 15 aastat tagasi.
Guadeloupe |
Kariibidel rääkitakse peamiselt 3 keelt: inglise (Bahama saared), hispaania (Kuuba) ja prantsuse (Guadeloupe).
Inimesi on Guadeloupel umbes 451 000, kuid saar ei ole isegi suurem kui meie Saaremaa (Hiiumaast natuke suurem).
Umbes 30% populatsioonist on töötud. Enamjaolt teenitaksegi turistide arvelt. Isegi puuviljad-juurviljad jms imporditakse maismaalt.
Au revoir!
No comments:
Post a Comment